Kvetoucí čaj

Velmi oblíbené jsou v dnešní době také kvetoucí čaje. Jelikož jejich obliba v poslední době velmi roste, rozhodli jsme se věnovat jim článek a dát Vám pár typů, jak připravit správný kvetoucí čaj.

Výroba kvetoucího čaje začíná už na plantáži, kde je o čajové keříky pečováno s největší láskou. Pro výrobu kvetoucího čaje jsou pak vybírány čajové lístky, které jsou z vyšší až střední sorty, tedy jedny z nejkvalitnějších čajových lístků, které se na plantáži dají sehnat. Po sklizení těchto velice kvalitních lístků čaje putují lístky do sušičky, kde se pozvolna suší.

Ze sušičky putují na stůl, kde je mistři svého umění svazují podle toho, jaký druh čaje to má být. Všechny tyto čaje jsou ryze ruční výroby a jejich cesta na Váš stůl je propletena ještě několika sušením. Balení kvetoucího čaje je velmi náročnou prací, jelikož musí být zachovány podmínky, kdy musí být balení kvetoucího čaje v suchém prostředí, aby se zabránilo k plísním zabaleného kvetoucího čaje.

Kvetoucí čaj na Váš stůl

Kvetoucí čaj je oblíbený díky svému kouzlu. To kouzlo spočívá v pozorování rozvíjejícího se kvetoucího čaje a to nejlépe v průhledné konvičce, kde je na čaj dobře vidět a my jej můžeme pozorovat až do konce svého „kvetení“. Rozvinutí trvá asi 5-10 minut a podle zvoleného druhu kvetoucího čaje můžeme pozorovat různé ornamenty.

Kde sehnat kvalitní kvetoucí čaj

Kvetoucí čaj můžeme sehnat v prodejnách s čajem, avšak nejlepší je čaj kupovat na internetu, protože se díky tomu můžeme dostat na skvělé ceny za kus a mnoho internetových obchodů má i různé tipy, jak připravit kvalitní kvetoucí čaj. Mnohdy můžeme ke kvetoucímu čaji koupit i průhlednou konvičku dělanou právě pro tento typ čaje. Konvičky lze sehnat do 200,- Kč.

Jedním z míst, kde sehnat kvalitní konvičku na kvetoucí čaj, je www.cajovnictvi.cz. Kvetoucí čaje začínají na částkách 20,- Kč, kde zelené kvetoucí čaje snesou i více nálevů.