Čaj Pu Erh

Mezi nejkvalitnější a nejoblíbenější čaje patří zajisté čaje Pu erh. Tyto čaje pocházejí s Číny a řadí se mezi černé čaje.

Existuje čaj Pu erh jen v jedné příchuti?

Samozřejmě že ne. Jelikož se jedná o tak populární čaj, můžeme jej zakoupit v klasické formě. Připlatit si ale můžeme za vyšší kvalitu, která se zajisté odrazí na chuti Vámi připraveného čaje. Pokud byste chtěli něco exotičtějšího, možná je právě pro Vás dělaný Pu erh Espaňa, který má v sobě kousky pomeranče, což posouvá chuť trošičku někam jinam a to je přeci někdy dobré.

A co nějaké Pu erh směsi?

Pokud byste dávali přednost čaji Pu erh ve smíšené formě, můžete zkusit například čaje Pu Show. Skládá se z kvalitního čaje Pu erh a z čaje Show mee. Takovýto nápoj má nejen skvělou chuť, ale i příznivé účinky na celý trávicí trakt.

Je příprava čaje Pu erh těžká?

Vůbec ne! Příprava čaje Pu erh patří mezi normální a jednoduché přípravy (na rozdíl od čajů, jako je například Maté). Na půl litru vody dáte cca 5 lžiček tohoto černého čaje a zalijete vodou o 90 stupních. Pokud necháte čaj louhovat přibližně 4 minuty, dostanete čaj skvělé chuti, který je výrazný, ale jemný zároveň. Při tom ucítíte jemnou nasládlou vůni tohoto neobyčejného čaje…