Šperky s krystaly Swarovski

Každá žena chce být krásná a líbit se svému okolí. I v dávných dobách chtěli být ženy krásné a zdobily se různými šperky. Nejstarší nálezy různých ozdob jsou staré již 100 tisíc let. Různé ozdoby, zejména náhrdelníky, spony a záušnice se objevují už za doby bronzové, a byly patrně znakem vyššího postavení svých nositelů. Náhrdelníky se vyráběly z provrtaných zvířecích zubů, ozdobných mušlí, hliněných a později i skleněných barevných korálků.

Jak běžel čas, objevovali se první zlaté šperky. Některé šperky sloužili i jako amulety, jako ochrana proti uřknutí nebo zlým silám. Jiné byly výrazem postavení a autority. Velký rozmach ve výrobě šperků nastal v období pozdního středověku a renesance. Velké oblibě se těšili jak u žen, tak i mužů a výrazně se v této době zdokonalilo broušení drahých kamenů.

Přeskočme do 20. století, kdy se výroba šperků stává uměleckým řemeslem a zároveň stále více podléhá proměnám módy. V dnešní době jsou ve velké oblibě bleštivé kamínky, které můžeme spatřit jak na náhrdelnících, ale také hodinkách, náramcích, prstenech a náušnicích. Dnešní ženy mají nepřeberné množství různých šperků, mezi kterými si mohou vybírat.

Dnes je velmi oblíbená a uznávaná značka Swarovski resp. šperky s krystaly Swarovski. Historie firmy Swarovski sahá až do 19. století, kdy se v rodině Swarovski, jež vlastnila malou továrnu na zpracování křišťálu, narodil roku 1862 syn Daniel, kterého odmalička zaměstnávali rodiče ve své výrobně. Daniel Swarovski dokonale ovládl podstatu řemesla a nechal si patentovat stroj na řezání křišťálu, díky jehož použití bylo možné dosáhnout výrazně lepší kvality řezu a zpracování.

V dnešní době jsou křišťály Swarovski ve světě obecně známé kvalitou řezu a výbrusu. Hrany plošek se setkávají přesně v jednom bodě, stejně tak hrany uvnitř křišťálu. Swarovski křišťály jsou precizně broušeny pro maximální oslnivost a záři.
Nechte se i vy oslnit jejich krásou a ať budou zdobit vaši ruku, či ruku vaší milované osoby, stanou se nepřehlédnutelnou a krásnou ozdobou vašich společných chvil.