Pestrý svět bambusu

Přírodní materiály mají své kouzlo a to i přesto, že je v dnešní moderní době nahrazují umělé verze. To platí o ratanu, ale třeba i o bambusu. V obchodech se můžete setkávat s výrobky jak z přírodního bambusu, tak i z umělého bambusu – boom zažívá například nábytek z umělého bambusu. My dnes ale zůstaneme u přírodní varianty.

Podlaha, nebo celý dům? Z bambusem žádný problém!

Vše vychází z bambusových tyčí, to je základní prvek, který se dál opracovává podle potřeby resp. podle toho, na co jej chcete použít. A možností je opravdu celá řada. Záleží jen a jen na fantazii řemeslníka, ať už profesionálního či amatérského. Z bambusových tyčí lze vyrobit buď plot, rohož, pergoly, zahradní altán, bambusovou podlahu, nábytek, kolo…nebo třeba postavit i celý dům. Když si nejste jisti, zkuste si chvilku pohledat na internetu například na portálu YouTube.com a uvidíte, co vše lze z bambusu vyrobit.

Štípaný bambus

Pro zájemce je možné dohledat i způsob, jak se bambus zpracovává, nebo i například celý postup, jak se z bambusové tyče postupně vyrobí kvalitní bambusová podlaha. My objevili spoustu materiálů a videí včetně prezentace domu, který byl celý vyrobený z bambusu.

Mnoho lidí si představuje bambus v podobě malých bambusových tyček, které používají jako oporu k rostlinám. Tyče větší délky a průměru asi málokdo jen tak vidí v obchodech, ale přitom je opak pravdou. I v našich končinách jsou bambusové tyče větších rozměrů bezproblémů dostupné a můžete si je objednat i online. Příkladem je například nabídka, kterou naleznete na stránkách www.bambusove-produkty.cz.

Odolný materiál

Pak už to je jen na vás, jaké tyče si budete chtít zakoupit, což vychází z toho, na jaký účel je použijete. A jak je to s pevností? Čtyřmetrová tyč o průměru cca 8-10cm v pohodě vydrží váhu 200-300kg. A to rozhodně není málo, co myslíte.