Změna rozhraní CryptoWorks

V současné době přijímá většina z nás satelitní televizi prostřednictvím dekódovacího rozhraní CryptoWorks. Tento rok však má být technická podpora systému CryptoWorks ukončena a má dojít  k přechodu na nový dekódovací systém IRDETO.

S touto změnou souvisí nutnost vyměnit satelitní dekódovací karty typu CryptoWorks za nové dekódovací karty typu IRDETO (IRDETO ICE). Pokud vlastníte satelitní přijímač se systémem CryptoWorks, musíte jej také vyměnit za nový satelitní přijímač se systémem IRDETO. Poskytovatel satelitní televize Skylink informoval o budoucím vývoji systému CryptoWorks.

Skylink má v plánu postupně vypínat podporu systému CryptoWorks a nejpozději 31. 12. 2012 vypnout tuto podporu úplně. Nejprve budou vypnuty placené HD programy, poté prémiové programy a ostatní placené programy. Přesný časový harmonogram by měl Skylink zveřejnit do konce měsíce dubna.

Výměna satelitních dekódovacích karet se týká dekódovacích karet Skylink i dekódovacích karet Cslink. Vhodným řešením výměny satelitního přijímače jsou např. satelitní přijímače značky BENsat se systémem IRDETO, komprimačním systémem MPEG-4 a HD rozlišením. Další aktuality a informace o připravované změně můžete sledovat na stránkách satelitní techniky.