Zažijte ZEN u kvetoucího čaje!

Poměrně novým trendem na čajovém trhu jsou kvetoucí čaje. Jedná se o malá čajová hnízdečka vytvořená smotáním čajových lístků a všemožných květů. Po zalití teplou vodou se začne čaj uvolňovat a pomalu „rozvíjet“, doslova Vám bude kvést před očima. Krom toho bude v průběhu celého procesu uvolňován čaj do nálevu a voda se začne pomalu barvit a míchat s čajem.

Kvetoucí čaje se dělají v řadě různých provedení a kombinacích. Základem zelených a bílých kvetoucích čajů bývá velmi často velmi kvalitní a jemný čaj Yin Zhen, známý pro svoji jemnou chuť a výbornou kvalitu. Yin zhen je základem mnoha čajů a můžete se s ním setkat v kombinaci s květy laskavce, jasmínu a nebo měsíčku.

Stejně tak existují kvetoucí čaje černé, luhování je zde o něco rychlejší a používá se obvykle vroucí voda. Celý tento proces si nejlépe vychutnáte ve skleněných konvičkách, doporučuji například značku CREANO – její konvičky jsou vysoce kvalitní. Mnoho čajových dárkových kazet naleznete například na našem webu s originálními dárky.

Kvetoucí čaj můžete sehnat samostatně a nebo i jako dárkový set, či komplet – kvetoucí čaje v dárkové kazetě. Nejčastější jsou dárkové sady o 6 až 12 kusech kvetoucích čajů.