Nokia Lumia – nové smarthphony

Nové smarthphony od NOKIE se dostává od roku 2012 na český trh! Finský výrobce mobilních telefonů  Nokia se držel mnoho let na prvních místech v oblíbenosti mezi mobilními telefony. Poslední dobou ovšem zaostával za svou konkurencí, která využívala například lepší operační systémy Windows mobile. S tím je ovšem nyní konec.

Nokia totiž uvedla nové mobilní telefony řady Nokia Lumia. Tyto mobilní telefony mají krásný a svěží design, ale především využívají operační systém Windows Mobile!

Prvním telefonem je Nokia Lumia 800, který se vyznačuje především krásným  designem – podobným Nokii N9, konkurenčním systémem Windows Phone Mango, skvělou konektivitou a vynikajícím 8 Mpx fotoaparátem.

Nokia Lumia 900 je nejlépe vybaveným telefonem z řady LUMIA. Telefon nabídne na rozdíl od Lumie 800 větší displej, proximity, gyroskop, akcelerometr a také magnetometr. Fotoaparát obsahuje blesk a autofocus.

Posledním telefonem z řady Nokia Lumia je telefon Nokia Lumia 710. Tento telefon je vhodný pro všechny méně náročné. Stejně jako výše zmiňované telefony obsahuje systém windows mobile. Má ovšem jen 5 Mpx fotoaparát, méně lákavý vzhled, ale také nižší cenu, než Lumia 800 či 900.

Každý si tak může vybrat dle svých požadavků, ať už na vzhled nebo funkčnost.