Moderní trendy současnosti hlásají návrat k přírodě

Pokud si chcete zrealizovat koupelnu či interiér v přírodním stylu, i nabízejí současní výrobci keramické dlažby a obkladů jakou výhodnou alternativu opravdu dokonalé imitace přírodních produktů. Keramika jako taková patří nejen do koupelny patří, už kvůli zvýšené vlhkosti v místnosti, kde vám podstatně déle vydrží, ale i do zbývajícího interiéru.

Jsou praktické, velmi dobře udržují, a jsou naprosto ideální pro podlahové vytápění. Přírodní stylu vévodí jemné, neutrální a teplé barevné odstíny, kde převažuje bílá, šedá, béžová a hnědá barva a přírodní struktura kamene, dřeva, nebo betonu.

Elegantní a vřelý vzhled dřeva v oblasti keramických dlažeb a obkladů  patří k oblíbeným. Se vzhledem dřeva dosáhnete klidného a harmonického prostředí. Současným trendem jsou keramické obklady a dlažba v imitaci dřevěných prken, které se pokládají nejen na podlahy, ale můžete jimi obložit i stěny, čímž docílíte dokonale harmonického prostředí.  Ve vašem domově nám tato imitace vytvoří relaxační a příjemný styl. Keramické obklady i dlažba v imitaci dřeva jsou k dostání v mnoha barevných odstínech a formátech, kdy jeden vzor se často objevuje v několika formátech, které se vzájemně doplňují a kombinují.

Kouzlo kamene patří snad od nepaměti k oblíbeným prvkům při realizaci interiéru a exteriéru. imitace kamene v oblasti dlažby a obkladů,   a jeho vzhled a povrchové nuance dokážou vytvořit vkusný interiér, který nikdy nezevšední. Přírodní odstíny kamene mohou být protkány stopami barevných minerálů, nebo jemně mramorovaným žilkováním. Tento efektní povrch vypadá velmi dobře i na velkých plochách. Vybírat můžeme mezi mnoha variantami odstínů, strukturami povrchů a formáty. Moderní a sladěný vzhled nabízí kombinací dřeva a kamene, nebo lesklý a matný povrch. Imitaci kamene lze použít i jen jako doplněk stěny, kdy elegantně působí mozaika, která se vyrábí v různých tvarech a velikostech.

Novinkou v oblasti bytového designu je vzhled betonu v mnoha barevných škálách a strukturách povrchů. Současní výrobci keramických produktů nabízejí nepřebernou škálu povrchů, od hladkého, jemného, hrubšího, leštěného či matného. Do bytového interiéru je vhodnější jemná a lesklejší, nebo alespoň hlazenější varianta keramických dlažeb a obkladů s jemnou pískovou strukturou. Keramická dlažba v imitaci betonu je většinou v odstínech šedé barvy, až po různé odstíny béžové, černé, či hnědé. Novinkou jsou obdélníkové keramické obklady se vzorem otisku dřevěných prken, nebo otiskem dřevěných letokruhů v betonu, které jsou určeny na stěny. Elegantní a neutrální šeď betonu nabízí širokou škálu možností k vytvoření prostředí, které můžeme doplnit jakoukoli barvou či doplňky. Spolu s kombinací barevných dekorů dosáhnete elegantního, moderního a čistého stylu. Inspirace a nápady můžete čerpat na stránkách studii koupelen a jejich fotogalerií.