Jak sehnat levné parfémy?

Parfém, to slovo samo o sobě má téměř magickou moc, takovou, kterou známe jen z pohádek. V posledních letech se prodej parfémů rozmohl více něž kdy dříve, parfémy zažívají své boom. Každý chce pěkně vonět, každý chce mít vůni, kterou používají známé filmové hvězdy, každý chce mít poličku plnou „magických“ parfémů. Jenže ne každý na to má peníze.

Přiznejme si to, parfémy nejsou zrovna levnou záležitostí. Cenovky v obchodech mnohdy obsahují cifer, které nejsou vůbec pěkné. Kdo si dnes může dovolit koupit lahvičku 50 ml vůně za 4.000,- Kč? Opravdu málokdo. Proč ale kupovat vůni za 4.000,- Kč, když ten samý mohu mít třeba za třetinovou nebo i nižší cenu? Kde tedy najdu tak levné parfémy?

Přece na internetu, tedy v internetovém obchodě! Čím to je, že na internetu lze najít takto levné parfémy? Jsou to originály? Jakto, že v obchodě stojí parfém tolik a na internetu mají parfémy tak levné? Na to je jednoduchá odpověď. Kolik je ve vašem městě obchodů s parfémy? Jeden? Tři? Možná někde více, konkurence kamenných prodejen je ale vesměs malá. Na internetu jsou ale stovky obchodů, které mezi sebou bojují a konkurují si. A bojují i cenovou politikou, takže ceny parfémů jsou tu mnohonásobně nižší, než v kamenných prodejnách. Navíc kamenný obchod má mnohem vyšší provozní náklady, než obchod internetový, takže i marže na parfémech musejí být logicky vyšší. Naopak internetový obchod má marže na parfému minimální a proto nabízí tak levné parfémy.

„V kamenném obchodě mi řekli, že na internetu neprodávají originální parfémy!“ Samozřejmě, proč by vám říkali, že na internetu mají ten samý parfém za třetinovou nebo i nižší cenu? Nebojte se, na internetu jsou parfémy originální, ze stejných zdrojů, jako v kamenných prodejnách. I přesto ale buďte opatrní, nakupujte pouze u skutečně ověřených prodejců. Hodnocení internetových obchodů najdete např. na srovnávači cen zboží heureka.cz.