Hračky pro kluky

Hračky pro kluky- tvoří veliké spektrum hraček dle věku a zájmů dítěte. Každý dospělý muž zůstává stále částečně dítětem, a proto je vidět v každé domácnosti jak si tatínkové nebo dědečkové hrají se svými syny nebo vnuky se stejným zájmem jako tyto děti. Také děti rádi napodobují své rodiče nebo prarodiče při jejich činnostech.

Samozřejmě kluci vidí svůj vzor v tatínkovi nebo dědečkovi jak něco opravuje v domácnosti nebo na zahradě, nebo pokud pracuje jako policista, hasič, lékař či voják.

Proto jsou stále oblíbené hračky pro chlapce imitující různé druhy nářadí a náčiní, policejní příslušenství jako jsou zbraně, pouta, policejní plácačky a vesty nebo čepice. Pro kluky hrající si nejraději na vojáky je to pak široká nabídka hraček napodobujících zbraně anebo nezbytné vojenské vybavení jako jsou různé vesty a helmy.

Pro chlapce hrající si nejčastěji na různá akademická povolání je rovněž široká nabídka hraček, které nejenže dítě zabaví, ale i mohou tyto hračky pro kluky být do značné míry přínosné a poučné. Jedná se především o dětské mikroskopy a různé sady pomůcek pro mladé vědátory.

V současné době se také kluci často zajímají o prehistorii a tak si hrají s modely dinosaurů nebo jiných dávno vyhynulých živočichů.

Samozřejmě na oblibě nijak neztrácí ani stavebnice nebo pro kluky tolik příznačné autodráhy.