Elektronické čtečky knih zažívají velký boom, jsou to jedna z nejoblíbenějších elektornických zařízení vůbec. Jejich prodej raketově roste a na oblibě si získávají nejen u mladé generace ale také u starších ročníků. Ano, je tomu tak, i starší lidé, kteří se zkrátka také modernizují, protože na ně tlačí doba a vývoj, který zkrátka nelze zastavit. Tytam jsou časy, kdy měl doma každý knihovnu přeplněnou krásnými knihami.
Je to tak, málokdo má totiž dnes peníze na to, aby si mohl dovolit každý měsíc koupit několik knih. Poděkujme za to našim politikům a samozřejmě i sobě, protože tam ty mrchy u koryt necháváme a pořád jako ovce je volíme a volíme. Vlastně jako volové, nikoliv ovce. Ale zpět tedy ke čtečkám, protože o těch má být tato recenze, kterou stejně nikdo nebude číst a slouží jen jako sbíračka zpětných odkazů. Takže ve výsledku je ekonomičtější koupit elektronickou verzi knihy v PDF a číst si na elektronické čtečce knih.
Digitální knihy mají velké výhody nulovou velikost a hmotnost, snadnou uložitelnost, jednoduché objednání i ze zahraničí a v případě online plateb i bleskové dodání. Prostě objednáte knihu z Amazone (pokud umíte anglicky), zaplatíte přes paypal nebo jinou zlodějskou službu a kniha Vám přijde během pár minut na e-mail. To je pecka, že? Otázkou ovšem je, jak a na čem je budeme číst. Čtení knih na počítači je hloupost, to dosvědčí většina rozumných lidí, která to zkusila.
Zkuste si takhle přečíst pár knih. Naroste Vám služivý pupík, záda se pokroutí do zatáčky a oči Vám taky nepoděkují. Potřebujete nějakou čtečku – a to čtečku praktickou, rychlou a co nejvíc pohodlnou. Na rozdíl od situace před pár lety jsou dnes elektronické čtečky knih lepší, než kdy dříve a jsou dokonce i za rozumné peníze. Čtečka elektronických knih tak není dnes ničím nedostupným a může si ji pořídit téměř každý.