DVB-T set top box

Pokud chcete přijímat digitální vysílání a nevlastníte satelit nebo kabelovou televizi, je pro vás ideálním řešením nákup DVB-T set top boxu.  Set top box slouží pro příjem pozemního digitálního vysílání a přináší uživatelům mnoho výhod.

Použit může být jak v husté městské zástavbě tak také např. na dovolené v karavanu či na chalupě. Přijímat můžete mnoho českých programů, jako např. Nova, Prima, Barandov, Prima Cool, Nova Cinema, ČT1, ČT2, ČT4, ČT24, Prima Love, TV Óčko

K propojení DVB-T set top boxu s televizí slouží kabel SCART nebo HDMI kabel. To, jestli použijete kabel SCART nebo HDMI kabel, záleží na typu vašeho DVB-T set top boxu. Většinou na zadní straně přístroje jsou příslušné výstupy. Set top box musí být pomocí koaxiálního kabelu napojen na anténu. Na trhu jsou DVB-T antény určené speciálně pro set top boxy. Použít však můžete i běžnou TV anténu umístěnou na střeše vašeho domu. Rozdíl mezi těmito druhy antén je v síle signálu, který je v okolí umístění antény. Pokud se nacházíte v blízkosti vysílače nebo v hustě obydlených částech města, postačí vám vnitřní anténa. V opačném případě musíte použít venkovní anténu.

DVB-T set top box poskytuje příjem digitálního televizního signálu ve vysoké kvalitě. Krásný čistý obraz a zvuk programů a rádií. Při koupi set top boxu neplatíte žádné aktivační ani měsíční poplatky za programovou nabídku. Funkce přijímače se pak liší dle druhu DVB-T přijímače. Např. DBV-T přijímač BENsat  110FTA nabízí možnost nahrávání pořadů přes USB port, možnost prohlížení fotografií, poslech MP3 souborů a dokonce i přehrávání videa ve formátu mpg. Pokud hledáte kvalitní HDTV přijímač s možností propojení s televizí pomocí HDMI kabelu, je dobrou volbou např. HD DVB-T přijímač BENsat 120HD.

Ceny DVB-T set top boxů se pohybují od cca 450,- Kč výše. Např. na e-shopu www.satelitnitechnika.cz je nejlevnější set top box již za 423 Kč. E-shop nabízí také všechny ostatní doplňky od propojovacích kabelů až po antény. Na tomto webu získáte také mnoho informací týkajících se satelitního a pozemního vysílání.