Dlažby a obklady v imitaci betonu

Jedním z nejnovějších materiálů, které se staly předmětem imitací u obkladů a dlažeb je beton. Že si nedovedete takovou dlažbu či obklad představit? Jak asi takové obklady a dlažby v imitaci právě tohoto materiálu mohou vypadat? Ale kupodivu i beton může mít své kouzlo a obklady a dlažby se vyrábí nejen v barvě šedé, ale více barevných odstínech a získávají se mezi zákazníky stále větší oblibu.

Jednou z velmi zajímavých dlažeb, kterou je možné použít ve vnitřním i venkovním prostředí je dlažba vyrobená v sérii Qutdoor, která je vyráběna v několika formách a dvou barevných provedeních, v barvě šedé a bílé. Dlažby mohou být použity i jako obklad a doplněny dekoračními prvky, jako je mozaika, která se zde objevuje ve dvou velmi zajímavých provedeních, buď klasická, skládaná ze čtverců, ale velmi zajímavá je i mozaika tříbarevná, která je skládaná z šestiúhelníků, která nám bude připomínat včelí plástev.

Velmi zajímavým po stránce designu je keramický obklad, který působí, dojmem „vytlačených motivů“, či motiv s jemnými linkami. Objevuje se v kolekci keramických dlažeb nazvané Rendering od španělského keramického výrobce Apavisa. Tyto dlažby se vyrábí až ve čtyřech barevných verzích a mohou být použity jak na podlahy, tak na stěny.

Imitace betonu je tedy velmi zajímaná, dokáže vytvořit prostředí velmi příjemné, moderní, které bude působit až nadčasově. Nabídka těchto obkladů a dlažeb je, i co se týká formátů velmi široká, vyrábí se dokonce až do formátu 300×100 cm. Výrobcem tohoto velkoformátu je společnost Kerlite, materiál je slabé tloušťky, ale velmi pevný a kvalitní.

Hodně z výrobců se imitaci betonu v některé ze svých sérií věnuje, pokud Vás tento materiál zaujal, jistě najdete přesně to, co bude odpovídat Vašim představám.