Činky, rotopedy a posilovací stroje na Olpranu

Činky, rotopedy a posilovací stroje – Olpran fitness

Určitě mnoho z nás určitě známe společnost Olpran spol. s r.o., která se zabývá výrobou jízdních kol. Avšak mnoho z nás netuší, že Olpran se ubírá i směrem fitness a tak vznikl Olpran fitness program.

Fitness program Olpranu pokrývá veškerý sortiment fitness, počínaje eliptickými trenažéry, které mnoho z nás zná pod názvem Orbitrek, přes různé posilovací gumy a činky, až po klasické rotopedy.

Rotopedy

Olpran vyrábí mnoho sérií rotopedů ve všech cenových relacích. Nejlevnější jsou rotopedy typu 14008 a 7023. Jedná se opravdu o levné rotopedy, jejichž cena se pohybuje v řádu dvou tisíc, ale svůj účel určitě splní. Oba dva tyto rotopedy disponuji magnetickým brzdným systémem. Zátěž rotopedu lze plynule nastavovat.  Oba rotopedy disponuji computerem, na kterém lze sledovat ujeté kilometry, průměrnou rychlost aj. Pokud patříte mezi náročnější uživatele, tak si určitě vyberete např. z řady rotopedů 7358.

Eliptické trenažéry

Eliptické trenažéry často známe jako Orbitrek . Eliptické trenažéry jsou tvořeny tak, aby napodobovali lidský běh. Při výběru eliptického trenažéru je důležitá správná volba délky kroku, mohutnost konstrukce a typ brzdného systému. Eliptické trenažéry disponuji třemi typy brzdných systému. Nejzákladnějším a nejlevnějším typem brzdného systému je brzdný systém páskový. Funguje na principu tření pásku o kotouč. Zátěž eliptického trenažéru nastavujeme přiškrcováním kotouče páskem. Největší nevýhodou je nízká životnost díky velkému opotřebení. Dalším a nejběžnějším typem brzdného systému eliptického trenažéru je magnetický brzdný systém. Funguje na principu permanentního magnetu, který nám vytváří potřebný odpor. Výhodou těchto brzdných systému je nízká hlučnost a vysoká životnost. Dalším typem je elektromagnetický brzdný systém. Tento systém najdete u nejdražších eliptických trenažéru. Funguje na obdobném principu jako magnetický brzdný systém, ale magnetické pole nevytváří percentní magnet, ale indukční cívka. Díky tomuto brzdnému systému může počítač řídit zátěž automaticky během cvičení.

Činky

Činky jsou asi nejběžnější cvičební pomůckou, kterou zná asi každý. Činky by se dali rozdělit do dvou kategorii a to na činky gymnastické a na činky posilovací. Gymnastické činky jsou lehké a slouží jako malá zátěž např. při cvičení aerobiku. Gymnastické činky mají většinou konstantní hmotnost. Naopak od činek gymnastických jsou činky posilovací. Ty většinou mají nastavitelnou hmotnost a jsou zpravidla těžší. Hmotnost se nastavuje odebíráním a přidáváním závaží na obou koncích. Závaží jsou obvykle uchycena šroubovicí a můžeme jich přidávat více.

Kde koupit činky, rotopedy nebo eliptické trenažéry

Veškerý zmiňovaný sortiment najdete na oficiálních stránkách největšího českého výrobce fitness a jízdních kol, www.olpran.cz firmy Olpran spol. s r.o.