Cars, Auta

Cars- úspěšný americký animovaný film z roku 2006, který se dočkal v letošním roce svého pokračování. S dvojicí filmů je též spojen obrovský byznys. Motivy s hrdiny filmů se objevují na hračkách, společenských hrách nebo na příslušenství domácnosti jako jsou hrnky, prostírací soupravy atd.

Filmy a autorská práva si vydělaly celosvětově zatím obrovskou sumu 5 miliard amerických dolarů. Ve filmech se objevují pouze automobily, které jednají jako lidé a zvířata. Jedné postavičce dokonce propůjčila hlas herecká legenda Paul Newman pro kterého to bohužel byla vůbec poslední role. Děj se odehrává pouze ve dvou prostředích: na závodních okruzích a na Route 66. Cars vznikly z koprodukce společností Pixar a Walt Disney.

Mezi dětmi jsou nejvíce oblíbené hračky, znázorňující hlavní představitele rolí z filmů Cars. Jedná se především o Bleska McQueena, který nejenže rád závodí, ale je i velice hodný a oblíbený.

Jeho nejlepším přítelem je odtahové auto Burák, který nejednou vytáhne Bleska McQueena i ostatní Cars z průšvihů.

Hračky s oblíbenými auty jsou samozřejmě k dostání i na dálkové ovládání.

Fanoušci si mohou složit i puzzle s motivem postavičky z filmů nebo příznivci stavebnice LEGO též mohou v některých sériích narazit na postavičky a exteriéry Cars.

Dokonce Cars autíčka prorostly i do takového fenoménu jako jsou monopoly a příznivci Cars i monopolů si mohou zahrát Monopoly Cars. Další společenskou hrou, kterou si může zahrát celá rodina je Operace Cars.

Fonetip s.r.o.