Arabská kuchařka

Nejen milovníci dobrého jídla a kulinářského umění ocení nabídku knih o vaření neboli kuchařky, které vám přináší Internetové knihkupectví Knihy-online.eu.

Arabská kuchařka – vítěz Gourmand World Cookbook Awards 2011

Arabská kuchařka autorky Renaty Janů, kterou loni vydalo nakladatelství CPress, získala ocenění v mezinárodní soutěži Gourmand World Cookbook Awards 2011 jako nejlepší kuchařka se zahraničními recepty vydaná v České republice. Slavnostní vyhlášení cen se uskutečnilo 6. března v Paříži.

Kult chutného, zdravého a výživného jídla společně konzumovaného sdílí arabská gastronomie s ostatními orientálními kuchyněmi. Společenská role arabského stolování je nedílnou součástí nejen soukromého života, ale především komunikace při přátelských, obchodních či politických jednáních. Nezastupitelná role velkorysého hostitele, jakož i role hosta konzumujícího předkládané lahůdky patří k typickým součástem arabského stolování a k uvolněné atmosféře pomáhající vzájemnému poznání a spřátelení. Právě gastronomie společně s hudbou a tancem je jednou z hlavních forem sbližování evropské kultury s kulturou islámskou. Autorka dlouhodbě pobývala v Libanonu, Sýrii, Kuvajtu a v dalších zemích Zálivu. Doba strávená v těchto zemích společně s velkým zaujetím pro gastronomii jsou zárukou výjimečného zážitku, který Arabská kuchařka nabízí.

Kuchařky (knihy, recepty), zdravá výživa

Asi nejvíce rozšířenou knihou v zemích českých je bezesporu kuchařka. Pokud i Vy rádi zkoušíte nové recepty, nebo jen chcete podarovat babičku, či pozlobit přítelkyni, pak právě pro Vás máme kuchařky plné zajímavých receptů, které naleznete v kategorii moderní kuchařky.

Příznivcům správného zdravého stravování jsme v našem online knihkupectví Knihy-online.eu připravili vlastní část věnovanou moderním trendům ve stravování – zdravá výživa.

Naleznete zde rady, jak si držet štíhlou linii, jak spalovat tuky a mnoho dalších inspirací pro Vaše recepty.

Zdroj: CPress a Knihy-online.eu