Zářivky

Málokdo si dnes umí představit, že by například ve školách a zejména ve školních třídách nebyly zářivky, ale svítilo by zde nažloutlé, nejasné a nepřirozené světlo vydávané klasickými žárovkami. Stejně tak je tomu i v jiných prostorách, které je třeba intenzivně osvětlovat.

Jedná se hlavně o obchody, hotely, restaurace, bary ale i další prostory, nevyjímaje ani domácnosti. Nahrazení klasické žárovky zářivkou třeba v kuchyni, přinese do vaší kuchyně naprosto jinou dimenzi a atmosféru. Večer se vám již nebude zdát ponurý, neboť světlo, které vyzařují například halogenové žárovky, nebo výbojky a zářivky je daleko přirozenější a příjemnější. Daleko více se blíží dennímu světlu, než poněkud nažloutlé světlo z klasických žárovek.

Halogenové světlo, i světlo ze zářivky nebo výbojky je mnohem jasnější a jakoby třpytivější. Využití zářivek je značné. Pro každý prostor lze dnes na trhu nalézt odpovídající typ zářivky. Rovněž svítidla jsou vyráběna v různých typech, takže každý druh nebo typ svítidla je osazen odpovídající zářivkovou trubicí nebo jiným tvarem zářivky. Záleží na charakteru a velikosti daného prostoru, který potřebujeme osvětlovat. Zářivková svítidla jsou stropní, závěsná i vestavěná.

V poslední době dosáhly velké obliby a popularity různé stropní podhledy, které danou místnost ozvláštní a zútulní. Do stropních podhledů, nebo nad ně jsou montovány halogenovéžárovky, výbojky nebo zářivky.

Zářivky nacházejí široké uplatnění pro svou intenzivní a jasnou svítivost. Proto se jimi nahrazují zastaralá svítidla s klasickými žárovkami všude tam, kde je potřeba hodně světla. Takovými prostorami jsou tělocvičny, školní třídy, obchody, zdravotní zařízení, hotely, restaurace a další místa. Zářivková tělesa se velmi často užívají k osvětlení pracovní plochy kuchyňské linky. Výběr zářivkových trubic je velký, zářivkové těleso si můžete osadit zářivkovými trubicemi vydávajícími různé odstíny světla, od studené bílé až po teplou bílou.