Užijte si HD satelit

V dnešní době je televizní divák náročnější, než byl před pěti lety. Technický pokrok otevírá dveře maximálnímu prožitku při sledování televize a tak si každý divák může užít ostrý obraz a pronikavý zvuk jako by byl v kině.  

Od roku 2002 je na trh zaváděn formát HDMI. HDMI je vytvořené rozhraní pro přenos nekomprimovaného zvukového a obrazového signálu v digitálním formát. HDMI propojuje např. satelitní přijímač s televizí. Aby bylo dosaženo té nejlepší kvality, musí mít televize označení HDTV (popř. Full HD, HD Ready, HD 1080p). K propojení televize se satelitním přijímačem použijete HDMI kabel. Jednotlivé HDMI kabely se odlišují podle koncovek, materiálu a délky. K dosažení maximální kvality je nutné mít také HDTV satelitní přijímač. HD satelitní přijímač poskytuje obraz ve formátu 16:9, syté barvy, ostré obrysy a vícekanálový zvuk Dolby Digital.

Při koupi HDTV satelitního přijímače si můžete vybrat ze tří různých variant HD satelitních přijímačů. HD satelitní přijímač s vestavěnou čtečkou karet IRDETO (dekodér IRDETO) pro dekódovací karty Skylink a Cslink, HD satelitní přijímač s univerzální čtečkou dekódovacích karet nebo HD satelitní přijímač s CI slotem, do kterého si můžete vybrat jak dekódovací kartu, tak dekódovací modul podle vašich představ.

Veškerý sortiment od HD satelitních přijímačů, přes HDMI kabely až po dekódovací karty nebo dekódovací moduly je k dispozici např. na e-shopu www.satelitnitechnika.cz. Najdete zde i mnoho užitečných informací o daných produktech. V současné době je ze satelitu ASTRA vysíláno několik programů v HD kvalitě např. ČT HD, Nova HD, Nova Sport HD, Markíza HD, Eurosport HD, Filmbox HD, HBO HD a mnoho dalších.