Úsporné žárovky vám uspoří vaše peníze

Přichází zima, dny se stále více zkracují a v našich domácnostech přibývá tmy. Světlo nyní zapínáme častěji než kterékoliv jiné roční období. Z tohoto důvodu je třeba vybavit se vhodnými světlenými zdroji a nejlépe takovými, které nám ušetří elektrickou energii.

Vhodnou volbou jsou úsporné žárovky, které mají dlouhou životnost a dokáží uspořit až 80% elektrické energie. Mezi další úsporné světelné zdroje patří také např. žárovky Eco halogen nebo LED žárovky.

Úsporné žárovky mají kvalitní materiálové zpracování a životnost až 10 000 hodin. Díky této životnost a vysoké úspoře elektrické energie se řadí mezi úsporné světelné zdroje třídy A.Po celou dobu životnosti neztrácejí úsporné žárovky na síle svítivosti.

Úsporná žárovka je k dispozici v mnoha tvarech a rozměrech, a je tak vhodná do všech typů svítidel. K dostání jsou moderní tvary jako např. 6U, 4U, Tulip, Half Spiral nebo Full Spiral. Lze zakoupit ale také úsporné žárovky ve tvaru klasických žárovek např.  Globe, Mini Globe, Mini Candle nebo Classic.

Úsporné žárovky jsou k dostání v teple bílé variantě barvy světla nebo ve studené bílé barvě světla. Barva (teplota) světla se rozpozná dle teploty chromatičnosti žárovky. Čím nižší je teplota chromatičnosti, tím teplejší světlo je. Obdobou klasické žárovky je teplota chromatičnosti 2700 K.

Mezi nejprodávanější úsporné žárovky patří např. úsporná žárovka 6U, která má teplotu chromatičnosti 2700 K (teplé světlo) nebo 4100 K (studené světlo), patici E27, příkon 20 W a její světlený tok odpovídá zhruba klasické 86 W žárovce. Klasická 40 W žárovka může být nahrazena úspornou žárovkou Full Spiral se závitem E14 a
teplotou chromatičnosti 2 700 K. Tyto úsporné žárovky a mnoho dalších naleznete např. na e-shopu http://shop.emos.cz/kategorie/zarovky-a-svetelne-zdroje/usporne-zarovky/