Trápí vaši prdelku hemeroidy?

Hemeroidy, to je zhouba lidstva, to je nemoc, která postihuje víc a víc lidí. Je to něco nepopsatelně nepříjemného. Že nevíte, o co jde? Nebojte, po třicítce to zjistíte. A mnozí možná ještě dřív. Hemeroidy jsou výrůstky vyskytující se u řitního otvoru. Je vícero druhů hemeroidů.

Hemeroidy totiž dělíme na vnější a na vnitřní. Ty vnitřní se vyskytují uvnitř konečníku a nejsou vidět. Dokonce o nich člověk dlouho neví, dokud se nezačnou projevovat. A jak se ty mrchy projevují? Především svrběním a po čase i krvácením. Ano, ony krvácejí! A může tak dojít snadno k infekci. Hemeroidy jsou totiž jakési výrůstky, ba přímo výčnělky, kde se hromadí žilnaté útvary plné krve. A pak stačí málo a hemeroidy prasknou a krvácejí. Vnější hemeroidy jsou vidět, jdou nahmatat a zkrátka trčí ven z konečníku, resp. se vyskytují na jeho okraji. Vnější hemeroidy mohou také prasknout při nešetrné manipulaci, při nevhodném pohybu nebo při vykonávání potřeby. Není to legrace, hemeroidy je třeba co nejrychleji odstranit.

A jak na ně? V každém případě je třeba začít se víc pohybovat. Hemeroidy totiž postihují především lidi, kteří nesportují a mají sedavé povolání. Běhejte, choďte, plavte, to na hemeroidy funguje, tím zastavíte jejich růst. A jak se zbavit stávajících? Spolehlivě funguje mast na hemeroidy, ta s nimi zatočí a snadno je odstraní.