Transformers

Transformers hračky, které dokáží nabývat dvou tvarů. Za prvé to jsou roboti. Za druhé Transformers mohou být některým dopravním prostředkem. Série hraček Transformers se poprvé objevila před téměř třiceti lety v roce 1984 ve Spojených státech.

Je vyráběna dvěma společnostmi: pro Spojené státy je to společnost Hasbro, v Japonsku pak Transformers produkuje se souhlasem splečnosti Hasbro, japonská firma TAKARA TOMY.

Řada hraček Transformers je neodmyslitelně spjata s mnoha seriálovými a filmovými sériemi ve kterých tyto robotické bytosti vystupují. Už první seriál japonsko-americká koprodukce z roku odstartoval výrobu a propagaci první série hraček Transformers. V současnosti (2011) existuje více než padesát sérií s hračkami z této oblíbené série. Navíc existuje kolem dvaceti sérií hraných i animovaných filmů především z Japonska, ale i USA nebo dokonce Filipín. Navíc od roku 2007 se tématu chopil i Hollywood a natočil tři velice kvalitní filmy s klasickou Transformers tematikou.

Ideou Transformers je odvěký vzájemný souboj mezi Autobots a Deceptions. Jejich souboj se vždy odehrával mimo planetu Zemi, ale kvůli nalezení nového zdroje energie se boj přesune i k nám. Decptions (deceptikoni) jsou zlí a snaží se zničit lidstvo. Naopak Autobots (autoboti) se snaží lidstvo zachránit a deceptikony zneškodnit.

Nejvíce oblíbenými hračkami Transformers v současnosti jsou postavy The Fallena- deceptikona, který se dokáže přeměnit v mimozemskou stíhačku a Highbrowa- autobota, který na sebe bere i podobu letadla.

Transformers se mění ale i na jeřáby, terénní i normální auta, vrtulníky atd.

Fonetip s.r.o.

www.mrakyhraček.cz