Toulky po Rhodosu

Ostrov Rhodos je výjimečný. Kdo jej nepoznal, možná neuvěří, ale je to vskutku tak. Nabízí vše potřebné, ať už se chystáte na aktivní dovolenou, nebo na dovolenou k moři s dětmi. Pro všechny je připraven bohatý program, umocněný tím, že máte možnost si zapůjčit auto či motocykl a ostrov si procestovat plně ve své režii.

Zejména při vlastní obhlídce ostrova poznáte ta nejhezčí místa Rhodosu. Západní část je plná historie a zajímavých zákoutí, kde máte možnost poznat tamní kulturu. Východní část je již zaměřena zejména na turistiku. Takže vás čeká pohled na hotely a hotelové pláže. Nicméně i zde je mnoho míst ke shlédnutí. Výhodou cestování autem či motocyklem je to, že si můžete najít vlastní pláž, kde v ideálním případě budete jen a jen sami.

Ostrov Rhodos naleznete mezi Řeckem a Tureckem v jihovýchodní části Egejského moře. Z hlavního města tak často vyjíždí lodě na různé výlety, které rovněž stojí za to okusit.

Pokud bychom měli vyzdvihnout některá místa, která určitě musíte navštívit, pak by to bylo hlavní město Rhodos (zejména Staré město), pláž Tsambíka, Filérimos či Akropole Líndos. To jsou ale jen některé tipy na výlet po ostrově. Sami poznáte, že míst k zastavení je celá řada, ať už na západě či jihu ostrova, který není tolik ovlivněn turistickým ruchem.

Pokud Vás tento článek nabudil a chtěli byste si užít dovolenou právě v této lokalitě, doporučujeme prohlédnout i fotografie z ostrova na stránkách Dovolena-rhodos.eu – Fotogalerie Rhodos.