Těšíte se na jaro?

Aktuální počasí je takové podivné… Jaro ještě nezačalo a zima není úplně u konce. Tání sněhu, kterého jsme si letos užili opravdu hojně s sebou přináší komplikace (hrozby povodní) a také ne příliš hezký pohled – špinavé zbytky sněhu okolo silnic a chodníků, psí exkrementy téměř všude, bláto, déšť… Nezbývá než doufat, že se brzy oteplí a sluníčko nám rozzáří i naše úsměvy.

Už máte plány na léto?

Každopádně i milovníci zimy se jistě těší na teplejší období, vždyť po dlouhé době byla zima taková, jakou si jistě přáli. A pro ty, kteří raději teplo, to platí dvojnásob. Ke které skupině patříte? A co letos chystáte na zahradu? Ještě nevíte? Pak je čas na to, abyste to změnili. Právě nyní si můžete naplánovat vše potřebné, zjistit, kde si k tomu zakoupit potřebné vybavení, a pak už jen počkat na lepší počasí.

Přírodní materiály – co třeba bambus?

Jestliže dáváte přednost přírodním materiálům, pak by vás mohl oslovit bambus. Možná si to nedokážete představit, ale když na internetu pohledáte více informací, zjistíte, že z něj lze vyrobit prakticky cokoliv a vypadá úžasně. Můžete to být například bambusová pergola, plot, zástěna nebo třeba bambusový altán.

Základem všeho jsou bambusové tyče, které si můžete zakoupit buď v kamenném obchodě, nebo ve specializovaných eshopech, kde se nemusíte starat o dopravu, protože vám zboží bude doručeno na místo určení. Tyče se prodávají většinou po metrech, nejčastěji od délky 1 metr až po čtyřmetrové, záleží na tom, kde zrovna prohlížíte nabídku. Délka není samozřejmě jediným parametrem, který vás zajímá. Dle toho, na co chcete bambus použít, je třeba zvolit průměr tyče. Stejně tak si nechte doporučit způsob ošetření bambusu, aby vám vše vydrželo co nejdéle.

Jaro vítej a přejeme všem, aby se vám vaše jarní a letní plány vydařily zrealizovat bez komplikací.