Společenské hry

Je všeobecně známo že děti si velice rády hrají. Ovšem tato skutečnost je jen poloviční, jelikož rádi si hrají i dospělí. Bohužel na toto hraní není vždy čas, ale i tak je důležité, aby si rodiče s dětmi hráli.

V tom může pomoci obrovské množství společenských her, které náš sortiment nabízí. Jednou z nejžádanějších her v poslední době jsou Activity. Výhodou této společenské hry je bezesporu počet hráčů, který může činit až 16 hráčů, což znamená zabavení nejen rodičů s dětmi ale i dalších osob. Obdobně na tom je velice známá hra Monopoly, jejíž cílem je dostat do bankrotu protihráče díky kupování nemovitostí a vydělávání pomocí nich. I tato hra se umístila na samém vrcholu společenských her, díky svým dokonale propracovaným pravidlům. Hra má velmi společného se společenskou hrou Dostihy a Sázky, která byla vlastně předchůdce hry Monopoly. Ne každému ale tento typ hry přirostl k srdci. Někdo má raději hry, u kterých musí namáhat hlavu. Tyto hry jsou určeny především pro starší děti. Scrabble jsou vlastně představitelem těchto typů her. Poslkádejte slovo za co nejvíc bodů, zbavte se všech písmenek a vyhrajte! Dokažte že máte nejlepší slovní zásobu a víte kdy ji uplatnit.

Mezi nejstarší společenské hry se vedle šachů dají považovat i karty. Díky masovému rozšíření této aktivity se karetní hry mnoha lidem dostaly do podvěmí i pod názvy jako Mariášky, Černý Petr ale dokonce i pexeso. Snad každý z nás někdy hrál nějakou karetní hru ať už to bylo Prší, nebo obyčejná Válka.

Domino je také považováno za společenskou hračku. Díky ní si dítě procvičuje nejen motoriku ale i trpělivost, která je velmi důležitá pro další psychický rozvoj dítěte.

Pokud je vaše ratolest v předškolním věku a pomale ale jistě se začíná těšit do školy, zpříjemněte mu toto čekání společenskou hrou Junior, díky které se bude pomale ale jistě učit anglickým slovíčkům a jednoduchým frázím jak jinak než hraním.

Mezi společenské hry se samozřejmě řadí i puzzle, které dokáží zabavit celou rodinu na delší dobu. Vzhledem k obrovskému výběru motivů si dokáže vybrat i ten nejnáročnější zákazník.