Řetězy a řemeny

Nabízíme vám řadu kvalitních řetězů pro průmyslové použití ale také řetězy, které jsou určeny zejména pro automobily. V nabídce máme výhradně řetězy osvědčených zanček u nichž je zaručena nejvyšší kvalita.

Řetězy se nejvíce využívají pro přenos pohonu z hnacího hřídele motoru na hnaný hřídel. Řetězy jsou pak vhodné především pro pohánění pomocných zařízení motoru, jako jsou například alternátory, čerpadala, kompresory, atd. Řetězy bývají vyrobeny z odolných materiálů, které jsou navrženy tak, aby vydržely i vyšší provozní zátěž. Musejí být odolné proti výkyvům teplot, rázovitému zatížení, apod.

Velkým změnám prostředí a teplot jsou vystavovány automobilové řemeny a jejich funkčnost by proto měla být zachována co nejdelší dobu provozu s co nejmenjší potřebou údržby. Do automobilů se proto instalují klínové nebo žebrové bezúdržbové řemeny. Rozvodové ozubené řemeny mívají zesílená tažná vlákna a dvojitou nilonovou tkaninu jako povrch zubů. Zuby jsou u některých typů vyšší a jsou rozšířeny v základně pro lepší časovou přesnost.

Vysokou odolností se vyznačují průmyslové řemeny, jelikož často podléhají značnému zatížení. Ve většině případů jsou požadovány ve stanardním provedení. Mezi průmyslové řemeny řadíme klasické klínové řemeny, ploché ozubené řemeny, dále řemeny variátorové, žebrové nebo šestihranné. Některé se vyrábějí ze speciálních materiálů, například z polyurethanu (PUR).