PS Vita

Co kdybyste si mohli vzít svůj PlayStation 3 i s hrami s sebou na cesty a vlezl se vám do kapsy? PlayStation Vita přesně tohle umožňuje! John Carmack, známá osobnost mezi herními vývojáři potvrdil, že nástupce PSP od Sony bude schopen rozjet víceméně neořezané verze PS3kových her.

Díky odlišnosti od velkého PlayStationu budou PS Vita hry upraveny pro pokročilejší ovládání, což do hraní přinese novou interaktivitu a tak si budeme moci ještě lépe vychutnat herní zážitek. Navíc oceníte dokonalé online propojení s celou PlayStation komunitou.

Nové PS Vita má samozřejmě všechny funkce svého předchůdce – můžete jej použít jako kapesní přehrávač filmů, umí brouzdat na internetu a sociálních sítích, telefonovat přes Skype a perfektně přehrává hudbu, jeho primárním úkolem ovšem zůstává být mobilní herní konzolí. PSP Vita Je na to připraven vskutku dokonale – přední, multi-dotykový displej s rozlišením 960×544 pixelů doplňuje zadní dotyková plocha, k dalšímu ovládání pak slouží 16 různých tlačítek a dvě pohodlně ovladatelné analogové páčky.

Stejně tak kamery jsou na PS Vita dvě – přední a zadní. Konzole se na internet umí připojit přes 3G technologii (pokud si 3G verzi pořídíte), přičemž defaultně obsahuje i zabudovanou GPSku a WiFi modul. Výkon pak zajistí čtyřjádrový procesor, 128 MB videopaměti VRAM a 512 MB operační paměti RAM, což je na mobilní zařízení skutečně více než dost.

Vybrat si u nás samozřejmě můžete verzi s 3Gčkem i bez něj. Začínáme 22.2.2012.