Originální plastické obklady

Když se chystáte obkládat koupelnu, či použít obklad do dalších místností svého domova, určitě si nejprve uděláte čas na to, abyste se podívali, co na trhu s obklady a dlažbami můžete najít a pátráte, co by Vás zaujalo a splňovalo co nejvíc z Vašich požadavků a představ.

Upozorním Vás na kolekci obkladů a dlažeb, která zaujala mně. Vyrábí ji společnost Marazzi, která má své sídlo v Itálii  v městečku Sassuolo, okres Modena a byla založena již v  roce 1935. Díky získaným zkušenostem, inovačním schopnostem, krásnému designu i tvořivosti, kultuře a tradici a hlavně lásce ke keramice a při tom všem snaze o zachování co nejlepšího životního prostředí, se společnost dostávala postupně na přední místa mezi výrobci ve svém oboru.

Jednou z velmi zajímavých sérií, kterou bych ráda představila je kolekce Soho.  Tato kolekce má jasný, minimalistický styl, její obklady jsou velmi elegantní a dekorační prvky, které mě zaujaly především, jsou vyráběny zdobené květinovými či geometrickými vzory v reliéfu a mají  trojrozměrné provedení. Tyto dekory dokáží být velmi působivé a v interiérech, kde je použijete, vytvoří velmi zajímavé prostředí. Tyto inovativní obklady v provedení 3D získaly několik mezinárodních ocenění, včetně výběru 100 nejlepších designových projektů v roce 2010 v soutěži o cenu Compasso d’Oro ADI.

Kolekce Soho je vyráběna ve čtyřech barevných provedeních, kde vedle béžové a hnědé, máme na výběr barvu šedou a antracitovou. Obklady jsou vyráběny v povrchové úpravě natural jako rektifikované a to celkem ve čtyřech formátech 60×120, 30×120, 60×60 a 30×60 cm.

Keramické obklady a dlažby společnosti Marazzi, které vyrábí v mnoha sériích v imitacích různých přírodních materiálů, v několika povrchových úpravách a mnoha formátech, jsou používány nejen pro podlahy a stěny bytových interiérů, ale i pro budovy, a díky svým jak estetickým tak technickým vlastnostem jsou stále častěji architekty vybírány pro veřejná prostranství a realizaci městských projektů.