Odpočinkové vinné procedury

Netradiční koupele nejsou pouze doménou piva. Na trh se v poslední době dostávají i tzv. vinné lázně, tedy lázně, ve kterých je jako přísada do koupele využita část z vinných hroznů, která zůstane při tvorbě vína. Nebojte nejedná se o žádné odpadky jako takové, ale naopak o cenné přísady, které obsahují léčivé látky prospěšné našemu tělu.

Vinné lázně se tak objevují stále častěji v nabídce wellness hotelů, zážitkových agentur atp. Stejně jako u pivních lázní i zde je předpoklad, že se vinné koupele rozšíří v rámci celé České republiky. V tomto případě může být jediným omezením to, že hlavní centrum výroby vína je situováno na Moravě a právě u vinných lázní je hlavním partnerem právě některý z majitelů vinic.

Důležité polyfenoly

To, že jsou části vinných hroznů léčivé, bylo doloženo věděckým výzkumem ve Francii. Mezi nejvýznamnější léčivé látky obsažené ve vinných hroznech patří polyfenoly, které kromě ochrany srdce a oběhové soustavy rovněž dokáží zpomalit proces stárnutí, což ocení zejména ženy všech věkových kategorií.

Využití i v kosmetice

Této skutečnosti si nevšimli pouze provozovatelé wellness center, ale také výrobci kosmetiky. Vinná kosmetika tvoří zajímavý sortiment, který stojí za to vyzkoušet. Vybírat můžete z pestré škály produktů, od šamponů, mýdel, sprchových gelů, až po oleje a různé balzámy či tělové krémy…