Nokia Lumia 800 je luxusní telefon za senzační cenu

Nokia Lumia 800 je žhavá novinka mezi smartphony. Tento chytrý telefon byl představen teprve na konci minulého roku a už pár týdnů od uvedení do prodeje začal lámat rekordy co do počtu prodaných kusů. To ale vlastně není žádným překvapením. Uživatelé, kteří tento skvělý kousek špičkové techniky již vlastní si libují.

Používat telefon Nokia Lumia 800 je totiž skutečně potěšení a to hlavně díky velmi rychlému běhu telefonu a velmi povedenému uživatelskému rozhraní.

Zastavme se na chvíli u zmíněného uživatelského rozhraní telefonu. To je zajištěno prostřednictvím operačního systému Windows Phone 7.5 Mango, což je pro Nokii stále dost netypické. Dosud běžela většina mobilů od tohoto Finského výrobce na vlastním operačním systému, obvykle Symbianu. Nokia ale vyslyšela přání zákazníků a výsledkem je spolupráce s Microsoftem, který stojí za operačním systémem Windows Phone, který pohání nejen Lumii 800, ale bude běžet i na dalších modelech od Nokie.

Přítomnost operačního systému Windows Phone má spoustu výhod. Jeho součástí je například i sada Office, díky které se z Vašeho telefonu Nokia Lumia 800 stane doslova virtuální kancelář, jež Vám umožní vytvářet, upravovat a prohlížet dokumenty mnoha typů a formátů. Další výhodou je služba Microsoft SkyDrive, která poskytuje uživatelům prostor na svých serverech a umožňuje tak snadný přístup k nahraným souborům a to prakticky odkudkoliv.

Nokia Lumia 800 je osazena fotoaparátem, který je schopen zachycovat snímky o rozlišení až 8 megapixelů. Nedává se do ní klasická sim karta, ale její zmešený formát zvaný též microSIM. Uvnitř telefonu tiká na frekvenci 1,4 GHz procesor Scorpion.

Tato recenze mobilu Nokia Lumia 800 by mohla mít klidně milion slov, stále bychom ale dostatečně nevyjádřili kvality tohoto super smartphonu. Jedná se zkrátka o skvělý mobil, díky kterému Vás bude používání telefonu znovu bavit.