Jak vznikají vrásky

Vrásky na čele vznikají z více důvodů. Prvním důvodem je, že starší pokožka se obnovuje méně často než pokožka mladší a to pouze jednou za čtyři až šest týdnů. Důvodem může být i špatná péče o pleť.

Pokud o ni správně pečujeme a používáme kvalitní přípravky, je možné vzniku vrásek zabránit, ale také vyhladit již vrásky vzniklé. Vrásky mohou vznikat i z přílišného pobytu na slunci, kouření, špatné životosprávy nebo z mimiky obličeje. Vrásky od smíchu někomu možná na vás připadají roztomilé, ale věřte, že vám se za chvíli líbit přestanou.

Toto byly vnější vlivy na vznik vrásek. A jak to vlastně funguje „vevnitř“? V těle neustále probíhají různé chemické reakce. Jednou z nich je tvorba vrásek. Pokud vše funguje, tak jak má, v podkožní části těla se nacházejí bílkovinné řetězce, které udržují pokožku napjatou, elastickou a bez vrásek. Tyto řetězce jsou narušovány volnými částicemi, radikály, a tím působí neblahým vlivem na lidskou pokožku. Tímto narušením zmizí přirozená elasticita pleti a vznikají vrásky .

Jak se dá vráskám na čele předcházet?

Je samozřejmé, že i přes jakoukoliv prevenci se vrásky nejspíše objeví. Vy ale můžete jejich vznik velice dlouho a úspěšně oddalovat. Za prvé, můžete dělat takové drobnosti, jako kontrolovat si mimiku obličeje, či omezit kávu. Významným faktorem při omezení tvorby vrásek je ukončit zlozvyk jménem kouření. Sami pocítíte, jak je vaše pleť najednou mladistvá a plná energie, když jí nezahlcujete škodlivými látkami. Samozřejmostí je i. přírodní kosmetika Pokud se vám i přes prevenci vrásky přece jenom udělali, neděste se. I vrásky již „udělané“ se dají odstranit, pokud tomu věnujete tu správnou péči. První z nich je znovu a znovu opakovaná přírodní kosmetika.