Angry Birds

Naštvaní ptáci jsou jednou z nejpopulárnějších her současnosti. Angry Birds hra byla původně určená pro iphone se zanedlouho rozšířila na prakticky všechny myslitelné platformy určené nejen pro mobilní telefony. Díky tomu si můžete Angry Birds zahrát i na počítači a v budoucnu i na konzolích PS3 a Xbox 360. A v čem spočívá popularita této hry?

Úspěch hry Angry Birds tkví zejména v jednoduchosti hry. Díky ní si tak můžete hru zahrát prakticky kdykoliv a kdekoliv. Díky tomu si můžete zpříjemnit čekání ve frontě, ve vlaku nebo třeba o polední pauze. Hraní hry je možné totiž kdykoliv přerušit a pokračovat v něm při další volné chvíli. Stejně tak jednoduché je ovládání, které bylo výborně připravené pro mobilní telefony s dotykovou obrazovkou a herní princip. Na pravé straně obrazovky jsou zelená prasátka ukrytá pod konstrukcí z ledu, dřeva nebo betonu. Na straně druhé je prak a ptáci, které oním prakem vystřelujete (různou silou a pod různým úhlem) proti konstrukci a prasátkům. Vaším cílem je pak je zničit zelená prasátka a konstrukce. Pro jejich demolici můžete využít různé druhy, ptáků přičemž každý z nich se hodí na jiný druhy povrchu. S postupem doby samozřejmě roste i náročnost hry, ale i možnosti, které přináší. Budete tak často muset pečlivě zvážit, jaké prasátko v daném kole využijete.

Angry Birds jsou zkrátka velice zábavnou hrou s návykovou hratelností. O popularitě hry, krom ctihodných prodejních čísel, svědčí i to, že byl nedávno natočen i film na motivy Angry Birds – Rio. Pokud jste fanoušci hry jistě vás potěší i možnost zakoupit si i dárkové předměty Angry Birds.