Zábavné a efektivní firemní vzdělávání – zážitkové hry

V oblasti firemního vzdělávání se dnes dostávají ke slovu také zážitkové hry. Není divu. Přínosy zážitkové pedagogiky jsou nesporné.

Zážitková hra umožní svým účastníkům nahlédnout do jiné reality a svého hlubšího nitra. Přinese zábavu a dobrodružství. Aktivním zapojením do připravených činností získají účastníci možnost řešit nejrůznější komunikační, logické, strategické, kreativní i sportovně založené úkoly. Tyto zkušenosti jim dají obraz o sobě samých. Přínosem jim bude také konfrontace s ostatními členy týmu a zpětná vazba v rámci review hry.

Pracujte na své osobním rozvoji

Účastníci zážitkových her mnohdy řeší náročné problémy, které rozvíjí jejich charakterové vlastnosti, komunikační a organizační dovednosti, týmovou spolupráci i sociální cítění. Zvládnutí připravených problémů se podílí také na zvyšování sebevědomí.

Účastníci hry jsou vtaženi do poutavého děje. Ten vzbudí motivaci k dosažení společné mise. Zajímavý příběh a reálné kulisy uvolní účastníky natolik, že budou reagovat spontánně a projeví se jejich mnohdy neobjevené schopnosti i skryté nedostatky. Výzva celého příběhu zážitkové hry je prostředkem, jak uvolněnou formou pracovat na svém osobním rozvoji a budovat vztahy s ostatními účastníky – kolegy nebo obchodními partnery.

Vyberte si netradiční hru z jiné reality

Skvěle zpracované zážitkové hry jsou pro váš tým připraveny na Firemní.zážitky.cz. Hry jsou koncipovány tak, aby vytvořily pro účastníky novou realitu a maximálně je zapojily do fiktivního příběhu.

Vybrat si můžete z mnoha tematických oblastí. Na serveru Firemní zážitky.cz najdete zážitkové hry s historickou tématikou (mj. staré Japonsko nebo divoký západ), hry na motivy kultovních filmů a televizních seriálů (Ztraceni, Akta X apod.), za všechny další například hru s názvem „Tajemství Sherlocka Holmese“.

Počet a struktura účastníků je téměř neomezená, stejně jako variabilita her, které se přizpůsobí individuálním požadavkům konkrétního zadavatele/firmy. Pestrost zážitkových her koresponduje s různorodostí účastníků i jejich rozdílných charakterových vlastností.