Vzhled kovu v interiéru? Proč ne, dodá mu osobitý styl…

K poslední trendům v oblasti keramických dlažeb a obkladů patří imitace kovu, která dodá interiérům moderní, tak osobitý, minimalistický styl. Ač se může zdát, že studený kov do bytu patří v malém množství, opak je pravdou.

Na tento trend reagují  i současní výrobci keramických produktů, kteří ve svých sériích nabízejí nepřeberné množství variací kovu, barev, povrchů v různých formátech. Imitace kovu na podlaze i stěně působí často vřelým a neotřelým dojmem, dokáže navodit pocit klidu a nadčasové krásy. Hodí se do stylových i moderních interiérů.

Důležité je vycházet z prostorových možností a také si ujasnit předem, čeho chcete dosáhnout. Dlažbu či obklady v imitaci kovu můžeme vhodně kombinovat se sklem, či kamene, kdy dosáhneme vizuálně efektního výsledku. Pokrok v technologiích dal vznik mnoha povrchovým úpravám, kdy vybírat můžeme lesklým matným či strukturovaným povrchem. Vzhled kovu nemusí být jen klasicky studený a jednolitý. I tady výrobci nabízejí moderní design kovu, který může evokovat zkorodovaný kov s jeho nuancemi, či leštěnou ocel, nikl apod. v nabídkách současných výrobců najdeme také velké množství dekorovaných prvků, které jsou zdobeny zajímavými motivy, ornamenty, či jsou kombinovány s kamenem, betonem či sklem. Vznikají tak originální varianty, které působí atraktivním a elegantním dojmem.  Oblibu také získává zlatý či stříbrný kov, která v dlažbě a obkladech navodí luxusní a prozářený vzhled.

Katalog výrobců

Pokud hledáte do svého domu či bytu něco zajímavého a svěžího, určitě vás keramické obklady a dlažby v imitaci kovu zaujme. Stačí si prohlédnout katalogy výrobců, či internetové stránky ve fotogalriích koupelen, a nechat se inspirovat a unášet fantazií.