Levné domácí pekárny

Jedním z dalších praktických dárků do domácnosti jsou domácí pekárny chleba. Název může být trochu zavádějící, jelikož v domácí pekárně můžete kromě chleba připravit také bagety, bezlepkové pečivo, džemy, marmelády, francouzské pečivo…

Výhodou je to, že můžete neustále obměňovat typ chleba, který si v domácí pekárně upečete. K tomu vám poslouží chlebové směsi různých příchutí.

Jaké konkrétní jsou na trhu k dispozici?

V domácí pekárně si můžete upéct např. dýňový chléb, slunečnicový chléb, selský chléb, bramborový chléb, celozrný chléb, italský chléb, ale třeba také i tzv. pizza chleba.

Mezi oblíbené značky domácích pekáren patří ETA, Moulinex, Fagor či Professor. Z konkrétních modelů jsou to např. Domácí pekárna ETA 714990010 Dellica, Domácí pekárna chleba Moulinex OW502330 Home Bread XXL Baguette, Domácí pekárna Moulinex OW110131 případně Domácí pekárna chleba Fagor PAN 850.

Naše tipy vychází z nabídky internetového obchodu Elektro-doma.cz, který nabízí levné domácí pekárny a další domácí spotřebiče, včetně nabídky tzv. bílého zboží (chladničky, mrazáky, pračky, myčky na nádobí atp.).

Naposledy k domácím pekárnám. Jistě i vy máte tu zkušenost, že zakoupený chléb z marketů často není to pravé ořechové, ale jiná alternativa není. To vše odpadá právě s využitím domácí pekárny, kde si po čase jistě oblíbíte několik směsí, které můžete v pohodlí domova obměňovat a péct jak jen se vám zlíbí.