Královské thajské masáže

Mezi lidmi koluje spousty mýtů od nenasytných myších toužících po kousku sýru až po propadajícího Einsteina z matematiky. Jednou z nich je tajemství obklopující Thajskou masáž. Co na Vás čeká na velkém pohodlném lehátku za exotickými závěsy? Nyní Vám rozkryjeme tajemství Thajské masáže.

Nezapomenutelný požitek pro celé tělo

Thajská masáž (Nuat phaen boran) je metodikou práce s tělem a je součástí tradiční čínské medicíny. Jedná se o spojení akupresury a jógy, a proto ji někteří označují i jako masáž pro líné. Základním pilířem thajské masáže je intenzivní práce s jednotlivými svaly, a i když některé polohy mohou vypadat velmi náročně jak pro masírovaného, tak i pro maséra, ve skutečnosti tomu tak není.

Návštěva masážního salonu

Pojďme se nyní podívat na to, jak taková návštěva thajské masáže probíhá. Když vkročíte do místa, kde má být thajská masáž prováděna, přivítá vás usměvavá žena v tradičním thajském obleku, která vás vybídne k odložení nepotřebného oblečení. Místnost je nádherně provoněná a vnímáte tichou hudbu, která vás vybízí k relaxaci. Lehnete si na pohodlnou podložku. Pokud se rozhlédnete, uvidíte kolem sebe nádherné exotické obrazy a tváře, které upínají svůj zasněný zrak kamsi do prázdnoty.

Uvolněně si lehnete na záda a masérka houpavým pohybem nejdříve zpracovává vaše chodidla a pokračuje dále po energetických liniích tzv. čakrách. Masérka používá celé své tělo. Doteky chodidel, dlaní či loktů jsou vždy cílené. Thajská masáž vrcholí velkými jógovými asánami, což jsou tělesné pozice v józe, kterých netrénovaný člověk sám nedosáhne.

Nakonec vás masérka pohladí po noze, usměje se a tím vám oznámí, že je konec masáže. V duchu si říkáte, že chcete ještě chviličku zůstat ležet nebo dokonce máte chuť zavřít znovu oči a usnout. Celkovou atmosféru ještě završí teplý čaj, který vám masérka donese po usednutí do pohodlného křesla, kde máte čas ještě si plně vychutnat pocity, které máte z thajské masáže. Kolem zní tichá hudba a každou buňkou svého těla vnímáte harmonii a klid ve vaší duši.

Na thajskou masáž si rozhodně udělejte dostatek času. Nejlepší je, pokud si vezmete den volna v práci a uděláte si krásný den jen sami pro sebe. Po thajské masáži se budete cítit jako znovuzrození. Minimální vhodná délka pro masáž je 90 minut. Kompletní sestavu masáže lze zvládnout přibližně za 3 hodiny. Buďte si jisti, že během masáže ztratíte pojem o čase a brzy se soustředíte jen na doteky a pohyby maséra či masérky.

Thajská masáž je vhodná pro každého, kdo chce utéct před shonem, pracovním i osobním stresem a sám neumí relaxovat. Je to skvělá příležitost k regeneraci a celkové rehabilitaci těla. A je také vhodná v případě psychosomatických onemocnění, bolesti zad a svalstva. Výborné léčebné efekty má i na panické poruchy či únavový syndrom.

Thajská masáž není vhodná pro čerstvé poúrazové stavy, zákazníky, kteří trpí křečovými žilami či osteoporózou. Určitá omezení sestavy jsou nutná u oběhových onemocnění či v těhotenství.